Webináre o nových technológiach

Stanislav Hrda

Product Manager

stanislav.hrda@alef.com

Ak sa zaujímate o nové trendy a technológie môžete sa prihlásiť na nasledujúce webináre.

Témy

1/ F5: F5 webinar on BIG-IP Cloud Edition - 24 July

Scalable per-app services are the future of multi-cloud. With F5’s recently launched BIG-IP Cloud Edition, organisations can now quickly deploy critical application and security services for every app, anywhere. The per-app solution efficiently applies automated policy-based services at each step in the development and production pipeline.

This approach empowers app owners to better collaborate with NetOps, DevOps, and SecOps within an agile framework to significantly improve the performance, availability, and security of all applications. In this webinar we will cover:

  •     Self-service deployment for app teams using pre-built and customisable templates
  •     Per-app analytics and visibility into application health, performance, and security
  •     On-demand autoscale of additional per-app instances based on policy

REGISTRÁCIA

Date: Tuesday, July 24, 2018
Time: 11:00am - 12:00pm BST

2/ CISCO: DNA Assurance: Nová kapitola inteligentních sítí, které se přizpůsobují byznysovému záměru

  • Představte si, jak krásné by to bylo, kdybyste svému šéfovi mohli přesně říci, proč se minulý týden nemohl připojit k Wi-Fi.Díky řešení DNA Assurance můžeme využít data v síti, abychom nabídli kompletní viditelnost chování uživatelů, zařízení i aplikací. Proto přesně víte, kde se stala chyba. Dokonce můžete cestovat v čase: Data z minulosti vám odpoví na všechny otázky a vy šéfovi zaručíte, že se potíže nebudou opakovat. Strojové učení zajistí, že se síť v budoucnu podobným výpadkům vyhne.