Hybrid Cloud Briefing & Demo Center

A felhő drága hely lehet a tanuláshoz. Mi az ALEF-nél szilárdan hiszünk abban, hogy a tudás lehet a mozgatórugója a Hybrid Cloud (hibrid felhő) bevezetésének. Azért, hogy segítsük Önt ezen az úton, létrehoztunk egy Hybrid Cloud környezetet, amely 3 távoli adatközpontot foglal magában. Az első adatközpont az ALEF központjában található, helyszíni NetApp fizikai és virtuális eszközökkel (All Flash AFF A250, StorageGRID, SolidFire & ONTAP Select SDS) rendelkezik. A másik két adatközpont a Microsoft Azure-ban és az AWS-ben működik, és szinte minden olyan szolgáltatást biztosít, amelyet a NetApp jelenleg nyilvános felhőben kínál.
Ez a három központ Site-to-Site VPN-kapcsolaton keresztül kapcsolódik össze.

A Briefing & Demo Center fő célja, hogy a NetApp, a Microsoft és az AWS partnerei megismerjék és kipróbálják a különböző Azure&AWS technológiákat, a NetApp Cloud Data Services-t, valamint a NetApp helyben telepített, lokális adattárolási megoldásait.

Ezen kívül, akár a felhőbe történő biztonsági mentésen gondolkodik, akár DR (katasztrófatűrő) központot szeretne létrehozni az Azure-ban vagy az AWS-ben az elsődleges adatközpontja számára, vagy csak az Azure, AWS vagy NetApp alapjait szeretné megismerni, ránk mindenben számíthat!

Igényei szerint segítünk előkészíteni és tesztelni a Hybrid Cloud környezetet úgy, hogy az a legjobban megfeleljen az adott felhasználási esetnek.  NetApp-, Azure- és AWS mérnökeink bemutatják Önnek az Azure vagy az AWS alapjait (tárolás, számítás, hálózat és biztonság), illetve a felhőben vagy helyben telepített NetApp megoldásokat.

Mit kínálunk?

  • Segítünk megérteni az Azure vagy AWS alapvető technológiáit és alapfogalmait (tárolás, számítás, hálózat) - az Azure/AWS fiók létrehozásától a működőképes IaaS-ig (infrastruktúra, mint szolgáltatás).
  • Hogyan készítsen biztonsági másolatot az Azure vagy AWS törzsadatairól, függetlenül attól, hogy milyen technológiával rendelkezik az elsődleges adatközpontban.
  • Hogyan készítsen biztonsági másolatot a helyi NetApp rendszeréről az Azure Blob-ba a NetApp natív megoldásának segítségével.
  • Hogyan lehet elkerülni a másodlagos (vagy akár harmadlagos) fizikai központ kiépítését, biztosítását és üzemeltetését a felhőalapú- és DR megoldások bevezetésével.
  • Hogyan tekintse meg adatait, és hogyan feleljen meg a GDPR-nak függetlenül attól, hogy adatai helyben (NetApp FAS/AFF, bármely Linux és Windows fájlszerver, OneDrive-fiók stb.) vagy nyilvános felhőn találhatók.
  • Hogyan szinkronizálhatja és másolhatja adatait BÁRMILYEN forrás és BÁRMILYEN célállomás között BÁRMILYEN környezetben.
  • Hogyan optimalizálhatja és kezelheti a virtuális Windows Desktop környezetét az Azure vagy az AWS rendszerben.
  • Mentés a „hideg adat” archiválása által (S3 cél, archiválás).

Hogyan léphet velünk kapcsolatba?

Ana Bondzic (ALEF Belgrád) – ana.bondzic@alef.com

Tihamér Katona (ALEF Budapest) – Tihamer.katona@alef.com

Jan Vojtech & David Rusin (ALEF Prága) – jan.vojtech@alef.com & david.rusin@alef.com

Drazen Gracin (ALEF Zágráb) – Drazen.gracin@alef.com

Tilen Balazic (ALEF Ljubljana) – tilen.balazic@alef.com

Marius Musat (ALEF Bukarest) – marius.musat@alef.com

Panagiotis Kokkonis (ALEF Athén) – Panagiotis.kokkonis@alef.com

Miroslav Simko (ALEF Pozsony) – Miroslav.simko@alef.com