Již druhý ročník ALEF Inspirace 2017 přinese diskusi k aktuálním trendům v oblasti security, datových centrech, wifi, mobility, collaboration a nově také internetu věcí. Prostřednictvím našich odborníků budeme sdílet také aktuální zkušenosti z praxe.

Proč přijít na ALEF Inspiraci 2017:

  • ALEF působí na trhu více než 20 let
  • Disponuje zkušenými odborníky s dlouholetou praxí a zápalem většinou více než 10 let
  • Jsme tu pro Vás, neváhejte s námi ať už na konferenci nebo kdykoliv jindy diskutovat cokoliv ohledně ICT

Harmonogram

Vyhrazujeme si právo na programové změny.

Anotace

Jak hacknout inovace, Lukáš Hána GrowJOB
Doba kamenná neskončila proto, že by došel kámen. Přišli jsme na to, jak dělat věci lépe – inovovali jsme. Jenže kde se nápady na zlepšení berou a co dělat, abychom jich měli víc? Samozřejmě ne každý nápad je dobrý. Jak je tedy hodnotit a vybírat ty nejslibnější? Ale dobrým nápadem to nekončí, ještě je potřeba přeměnit ho v realitu. Existují jednoduché metody, které nám mohou pomoct být kreativnější, objektivnější ve výběru inovací a úspěšnější v jejich realizaci. Na přednášce se dozvíte jaké.

Malware: co přinese budoucnost? Jan Kopřiva
Škodlivý kód, zejména v podobě exploit kitů a ransomwaru, je jedním z největších současných problémů informační bezpečnosti. Tomu, co nás v oblasti malwaru s vysokou pravděpodobností potká v příštích letech, se budeme věnovat v rámci této přednášky.

Proč tradiční přístup k SIEM přestává stačit? Jan Kopřiva
Tradiční SIEMy jsou již mnoho let základními nástroji pro bezpečnostní monitoring, stále častěji se však projevuje jejich těžkopádnost při zpracování dat, která mají vazbu na bezpečnost, avšak nepocházejí ze standardních bezpečnostních zdrojů. Jedním z trendů poslední doby je tak mimo jiné i přechod k big data platformám pro zajištění bezpečnostního monitoringu. S tím, jak může nasazení takové technologie vypadat a jaké přináší výhody, Vás seznámí tato přednáška.

Řídíme přístupová oprávnění. Protože spravujeme privilegované účty. Martin Hubínek
Víte, kolik bývalých zaměstnanců si pamatuje přístupy, které se dosud nezměnily?

Digitální továrna nové generace, Karel Pouzar

Jak bude vypadat moderní továrna v digitálním věku a pod vlivem IoT technologií? Představíme koncept CPwE, výrobní LAN, výrobní Wifi a bezpečnosti. Zmíníme se také o nutnosti konvergence a propojení mezi IT a OT vrstvou v továrním prostředí a co to znamená pro architekty z hlediska designu sítě. V závěru také ukážeme přehled Cisco Industriálního portfolia pro účely továrních sítí.

Stavební kameny chytrého města z pohledu Alefu, Hana Balášová
Co představuje fenomén Smart City a co je v případě automatizace městských procesů vlastně smart a co ne? Jak postavit chytré lampy, pomocí čeho vyřešit systém obsazenosti parkovacích stání, co všechno může umět aplikace rezidenta a jak na turistickou navigaci? Pokusíme se Vám odpovědět na tyto a třeba i další otázky, a to včetně praktických ukázek jednotlivých systémů a zastřešující platformy.

Roztříštěnost spolupráce je minulostí, Kamil Brothánek
Schůzky mají kouzlo okamžitého sdílení myšlenek, postřehů a jejich rozvíjení díky interakci, náčrtkům, sdílení dalších informací, videí, dokumentů vedoucí k posunu vpřed. Jenže než se sejdete, nejprve hledáte společný termín, zasedací místnost s dostatečnou kapacitou, nástěnkou, projektorem, abyste se po 14 dnech, kdy máte navázat, zabývali část schůzky hledáním podkladů a výstupů z minulé schůzky. Protože přeci to Karlovo schéma vystihlo tu správnou ideu.

Chcete fungovat mnohem flexibilněji, jednodušeji, rychleji, koncepčněji a hlavně bez dnešní každodenní roztříštěnosti? Pojďte nahlédnout, co nového přináší moderní spolupráce.

Hyperkonvergence – Datacentrová platforma pro moderní firmu, Tomáš Bubeník

Pohled na podnikovou infrastrukturu se mění stejně rychle jako svět, ve kterém žijeme. Společným jmenovatelem pokroku je fenomén zjednodušování, snižování nároků a nákladů. Proto se řešení firemní infrastruktury vyvinulo od tradičního přístupu, který spojuje všechny hardwarové vrstvy od sítě, úložiště a serverů v jeden funkční celek, přes konvergovaný přístup až k hyperkonvergovanému pojetí. Cisco přichází na trh hyperkonvergence s řešením Hyperflex. Ten je postaven na úspěšné serverové technologii Cisco UCS a je platformou pro komplexní softwarově definované datové centrum. Během této prezentace se také dozvíte o implementaci řešení Hyperflex u zákazníka a jeho reálných přínosech.

Programovatelná síťová fabrika BGP/EVPN s enkapsulací VXLAN, Jiří Cihlář

Virtual Extensible LAN (VXLAN) je standard popisující enkapsulaci pro překryvné sítě. VXLAN technologie umožňuje virtualizaci LAN sítě a poskytuje přenos L2 provozu přes L3 směrovanou infrastrukturu. Tato technologie vznikla jako reakce na měnící se požadavky na LAN sítě datových center v posledních 10 letech. V této krátké prezentaci se pokusíme seznámit posluchače s terminologií a konceptem síťové fabriky založené na VXLAN enkapsulaci s BGP EVPN control plane. To vše ve variantě, kdy zákazník neuvažuje o centrálním kontroléru (například řešení ACI), ale plánuje spravovat síť tradičním způsobem. 

Praktická ukázka integrace F5 v prostředí Cisco ACI, Milan Šimčík a Jakub Hejna

Základním úkolem „síťaře“ je zajistit konektivitu. Stávající podnikové sítě většiny zákazníků jsou dnes nastavovány tradičním způsobem, ačkoliv jejich složitost neustále roste. Cisco přichází se svým řešením softwarově definované sítě (SDN) ACI, jehož prostřednictvím lze automatizovat celou řadu procesů tak, že umožní snadné a rychlé nasazení aplikací včetně implementace bezpečnostních pravidel nebo například integraci platformy F5. V praktické ukázce se pokusíme odpovědět na otázky, jaké přínosy představuje nasazení F5 v prostředí SDN, jsou-li srovnatelná tradiční a SDN řešení a zdali je implementace a provozování F5 v SDN složité.

Ochrana před DDoS útoky pomocí F5, Milan Šimčík 

Rostoucí množství přenášených dat webových aplikací a citlivých údajů je stále častěji vystaveno riziku odcizení a zneužití. Chránit Vaši společnost a její pověst, zachovat důvěru Vašich zákazníků a dostupnost či rychlost odezvy všech důležitých aplikací nabývá v době kybernetických útoků na významu. Bezpečnostní nástroje společnosti F5 nabízí bezkonkurenční řešení pro tradiční, virtuální a privátní prostředí a chrání nejen před potencionálním zneužitím chyb softwaru, ale také před cílenými útoky kyberzločinců. 

Automatizace, orchestrace a management Datového centra – UCS Director, Miloš  Pavlík

Cisco UCS Director je automatizační a orchestrační nástroj pro infrastrukturu datových center. Jeho prostřednictvím lze automatizovat rutinní manuální činnosti na úrovni hardware, a to napříč všemi vrstvami od sítě, úložiště, serverů a virtuálních zařízení. UCS Director je centrální management pro správu celého datového centra / privátního cloudu, a to bez omezení na správu konkrétního prvku dle výrobce příslušné hardwarové vrstvy. V praktické ukázce se pokusíme nastínit, jak tento automatizační nástroj funguje a jak by mohl být využit ve Vaší infrastruktuře.

NextGen DC od NetApp – garance výkonu, správa a škálovatelnost jako v cloudu! David Rusín

Měl jsem sen, že si „naklikám“ potřebný výkon a datový prostor pro aplikaci, a infrastruktura se následně sama přizpůsobí, aby jej zajistila. Zdálo se mi, že už nikdy nesáhnu do managementu storage, a přesto budu ten nejmocnější admin s vesmírnou kontrolou nad daty. Chtěl jsem přesunout aplikaci z privátního prostředí do cloudu a nazpět, a ono to šlo. Znenadání jsem mohl všechny aplikace rozběhnout na jedné infrastruktuře, a ony fungovaly bez zadrhnutí. To přesně je NetApp SolidFire, nějaký programátor měl asi podobný sen!

 

Lokalizační služby v reálném čase, Martin Grbač
Lokalizační služby jsou dnes standardní součástí našich životů. Jejich využití se přesouvá také do míst, kde nám usnadňují správu a dohled např. nad výrobním procesem. Představte si, že dovedete sledovat, kde se Vám v rámci výrobní haly zrovna pohybují jednotlivé vychystávací vozíky anebo některé drahé nástroje. Umíme sledovat i pohyb pacienta nemocnicí či monitorovat vytížení jednotlivých prostor.

Retail analytiky, Kamil Štus
Digitalizace zaujímá místo i v klasických kamenných prodejnách. Díky ní jsme dnes schopni analyzovat, pochopit a ovlivnit chování zákazníků v obchodech či jiných veřejných prostorech, aniž bychom zaměstnávali skupiny studentů se zápisníčky v rukou a nutili nakupující sdělovat nejrůznější informace o jejich nákupních preferencích. A přitom stačí tak málo – použít produkt, který Vám představíme.

Vstup na konferenci

Jelikož je jedním z našich cílů inspirovat a být silným partnerem, je konference pro naše partnery a zákazníky ZDARMA. Podmínkou je pouze registrace.

Pokud jste s námi ještě nespolupracovali, konference Vás zajímá a rádi byste se účastnili, obraťte se na náš organizační tým. Pokud to bude jen trochu možné, rádi vám vyjdeme vstříc.

REGISTRACE

Doprava

GPS souřadnice: 50°6'38.627"N, 14°30'7.154"E



Příjezd autem z Brna a Vídně dálnicí D1
Jeďte po dálnici D1 směr Centrum, dále směr Karlín a Vysočany. Po cca 5 km zahněte vpravo do Českomoravské ulice směrem k O2 Aréně. Jeďte asi 1 km a zahněte doleva do ulice Freyova. Po cca 600 metrech uvidíte po levé straně Clarion Congress hotel Prague****.

Příjezd autem ze severu (E55)
Jeďte po E 55 a při příjezdu do Prahy zahněte vpravo na křižovatce s Kolbenovou ulicí a pokračujte směrem na centrum. Po cca 1 kilometru uvidíte před sebou Clarion Congress Hotel Prague ****.

Městskou dopravou
Hotel se nachází přímo nad stanicí metra linky B: Vysočanská.

Máte-li ke konferenci otázky, sledujte tuto stránku nebo nám napište.

ALEFí organizační tým