Cybersecurity inkubátor 2

Chceš se od profíků dozvědět co se reálně v oblasti bezpečnosti sítí řeší?

Chceš se ujistit, že je Cybersecurita ten správný směr?

Zúčastni se Cybersecuritního inkubátoru 2! 

Druhé kolo Cybersecuritní inkubátor je určeno pro všechny nadšence, které zajímá Cybersecurita! 

Čekají Tě zajímavé přednášky a špičkový odborníci v oblasti cybersecurity.

Všichni účastníci obdrží certifikát o absolvování Cybersecurity inkubátoru – bude se hodit.
Na závěr nás čeká i příjemné zakončení – večeře/party se všemi lektory a účastníky!

 

Začínáme již 1.11.2017!

1. Úvodní přednáška – Cybersecurita, Zákon o kybernetické bezpečnosti a Cisco

V úvodní přednášce se dozvíte, proč je zajímavé vůbec Cybersecuritní inkubátor absolvovat. Dozvíte se jaké jsou požadavky na specialisty pracující v této oblasti a jaké jsou možnosti přípravy pro oblast bezpečnosti pro všechny co mají zájem. Probereme význam/vnímání bezpečnosti od domácností až po enterprise sítě s maximálními požadavky na zabezpečení.  Zjistíte jak Cisco reaguje na legislativu týkající se Cybersecurity.

Datum: 1.11.2017 15:00-17:00

Kde: Cisco, V Celnici 1462/10, Praha 1 (Millennium plaza, 2. patro)
Školitelé:
Pavel Křižanovský, Technický ředitel, CISCO
Filip Pávek, Security System Engineer, ALEF
Andrej Jeleník, System Engineer, CISCO

2. Architektura sítí z pohledu požadavků na bezpečnost

V této přednášce se každý posluchač dozví, jak budovat „bezpečné“ sítě. Z praktických příkladů zjistíte, jak diametrálně mohou být odlišné požadavky zákazníků na bezpečnost v sítích. Tedy každý si pod slovem „bezpečnost“ představí něco úplně jiného. V jednoduchosti představíme rozdílné designy sítí a srozumitelně na příkladech představíme jednotlivé technologie a jejich role z pohledu bezpečnosti. 

Datum: 8.11.2017 15:00-17:00

Kde: ALEF NULA a.s., U Plynárny 1002/97, Praha 10
Školitelé:
Filip Pávek, Security System Engineer, ALEF 
Andrej Jeleník, System Engineer, CISCO

3. (Ne)etický hacking

Zajímá vás, jak vypadá penetrační test, chtěli byste vědět, jaké nástroje používají etičtí i neetičtí hackeři a jaké znalosti a schopnosti jsou pro práci penetračního testera potřeba? Tato přednáška se pokusí na uvedené otázky odpovědět a ukázat vám teorii i praktickou stránku vybraných fází penetračního testu.

Datum: 15.11.2017 15:00-17:00

Kde: ALEF NULA a.s., U Plynárny 1002/97, Praha 10
Školitel: Jan Kopřiva, Team leader CSIRT, ALEF

 

4. (Ne)bezpečnost webových aplikací

Webové aplikace přístupné z internetu jsou každý den cílem mnoha různých útoků. Aby jim odolaly, jsou s ohledem na bezpečnostní požadavky navrhovány, vyvíjeny a posléze i testovány s pomocí specializovaných nástrojů a technik. Pokud vás zajímá, jak probíhá bezpečný vývoj webových aplikací a jakým způsobem jsou prováděny jejich následné penetračních testy, je tato přednáška, volně navazující na přednášku (Ne)etický hacking, určena právě vám.

Datum: 29.11.2017 15:00-17:00

Kde: ALEF NULA a.s., U Plynárny 1002/97, Praha 10
Školitel: Jan Kopřiva, Team leader CSIRT, ALEF

5. Využití umělé inteligence v odhalování kybernetických útoků

Datum: 6.12.2017 15:00-17:00
Kde: Cisco Systems, Nákupní galerie Atrium, Karlovo náměstí 2097/10, Praha 2 (4. podlaží)
Školitel: Martin Kropp, Cisco

ALEF tým Programu pro studenty

Filip Pávek

 

Se sítěmi jsem začal jako student Cisco Akademie na FPF SLU v Opavě. Už v průběhu studia jsem se stal instruktorem (CCNA R&S, CCNP R&S, CCNA Sec) a do současnosti působím v Cisco akademiích na FPF SLU v Opavě a na VŠE v Praze. V ALEFu pracuji na pozici Systems Engineer Security a zároveň školím partnery i zákazníky. Vím, jak důležitou roli hraje při získávání zaměstnání aktivita během studia, zájem a chuť se učit věci nad rámec zvoleného studijního programu. Sám jsem si tím prošel a moc rád s vámi budu své znalosti a zkušenosti sdílet.

Technický mentor programu

{EMAIL|%20filip.pavek@alef.com||}

Andrea Konopásková

   

V ALEFu pracuji jako Team Leader, mám na starosti školící centrum. Naši školitelé mají nejen praktické zkušenosti z implementací rozsáhlých ICT projektů ale i schopnost a dar tyto znalosti předávat dále. Ve sdílení informací mezi komerční a akademickou sférou a v celoživotním vzdělávání vidím velký potenciál a budoucnost nás všech.

 

 

Manažer programu
{EMAIL|%20andrea.konopaskova@alef.com||}

Jan Kopřiva

Vystudoval jsem Bezpečnost informačních a telekomunikačních systémů na ČVUT v Praze. V rámci předchozích zaměstnání v akademické i komerční sféře jsem se zabýval mj. projekty zaměřenými na implementaci a testování aplikací, vývoj hardwaru a IoT zařízení a různé oblasti bezpečnosti. Od roku 2015 vedu ve společnosti Alef Nula tým pro řešení kybernetických bezpečnostních incidentů ALEF CSIRT. Zaměřuju se primárně na oblasti bezpečnostního monitoringu a analýzy, reakce na bezpečnostní incidenty a související aspekty kybernetické bezpečnosti. V rámci práce v Alef Nula se rovněž věnujem školením certifikovaných i necertifikovaných bezpečnostních kurzů. Jsem autorem řady článků věnujících se problematice informační bezpečnosti a pravidelně přednáším na odborných konferencích.

Technický mentor programu

Reference

"Děkujeme za školení. Pan Kopřiva je skutečný profesionál Dokázal velice dobře propojit požadavky účastníků (skupina učitelů, techniků a ekonomů)."

Ing. Marie Potůčková, zástupce ředitele pro teoretické a praktické vyučování Střední škola informatiky, poštovnictví a finančnictví Brno

"Pana Kopřivu už známe z Brodu - je to neuvěřitelný profesionál"

"Školení se mi moc líbilo a určitě ve výuce některé věci použiji. Musela jsem jít zkoušet a některé věci mi unikly, toho dost lituji."

"Školení se mi líbilo, splnilo moje očekávání. Těším se na další."

"Školení pro mne osobně bylo přínosem. Uvítal jsem především komplexnost pohledu na problematiku kybernetické bezpečnosti."

"Jako první kurs z kybernetické bezpečnosti velmi dobré."

Zaměstnanci Střední školy informatiky, poštovnictví a finančnictví Brno

"Inkubátor byl pro mne velice přínosný, dozvěděl jsem se díky němu spoustu zajímavých informací a souvislostí. Ještě jednou bych vám chtěl za tuto příležitost velice poděkovat." 
student, VŠE

„Především, že přednášejí odborníci z praxe a mohou uvádět zajímavé příklady, zároveň mi přijde, že všichni přednášející jsou nadšení a milí, není to jako ve škole, kde jsou všichni jen otrávení, protože tu samou látku musí vykládat několikrát denně.“
Mária Horáčková, student VŠE

„Rozhodně poskytují velkou přidanou hodnotu oproti předmětům z akademického studijního programu v tom, že lidé kteří semináře vedou (přednášející) v nich využívají svých vlastních zkušeností z praxe. Posluchačům poskytují cenné informace a ucelený pohled na jejich budoucí možnosti uplatnění.“
Adam Vilč, student FPF SLU

„Odnáším si z toho využití bezpečnosti v praxi, vliv procesů a obecně firemní politiky na bezpečnost, uvědomuji si souvislosti. Zároveň mi to potvrzuje dobrý studijní směr, který jsem zvolil a těším se na prohloubení znalostí.“ 
Filip Řežábek, student ČVUT FEL

"Chtěl bych vaší cestou velice poděkovat oběma přednášejícím, kteří tento týden u nás na univerzitě provedli velice poutavé a naučné prezentace. Je vidět, že oba dva jsou profesionálové na svých místech, protože během přednášky/prezentací vkládali praktické příklady a dokonce provedli praktické ukázky některých technik průniků do sítí. Mám zpětnou odezvu od studentů a zaměstnanců školy, kteří se přednášek zúčastnili. Ptají se mě, kdy budou další tak zajímavé přednášky s praktickými ukázkami. Ještě jednou děkuji  společnosti ALEF NULA, a.s. za perfektní přednášky. A vaší cestou bych ještě jednou poděkoval oběma přednášejícím. Budu se těšit na další zajímavé přednášky, kterých se já, studenti nebo zaměstnanci univerzity budeme moci zúčastnit."
Ing. Petr Hrůza, Ph.D., Univerzita obrany